آخرین خبرهای حوزه پزشکی و سلامت

مهم ترین علامت سرطان دهان-تاثیر مصرف غذاهای تند

یک متخصص جراحی دهان، فک و صورت با اشاره به مهم ترین علامت سرطان دهان، گفت: مصرف غذاهای خیلی تند، استعمال سیگار و الکل می‌تواند سبب بروز سرطان دهان شود.
گروه خبری : گزارش‎های روز
ادامه خبر ...

هندپیس و آنگل و اصول نگهداری آنها

آنگل از قسمت های مختلف زیر تشکیل شده است که عبارتند از : هد یا سر آنگل دارای کاتریج ، یک ورودی و یک خروجی آب می باشند که در بعضی از انواع آن مجرای آب تعبیه نشده است. پوسته که محافظ و نگهدارنده متعلقات دورش است.
گروه خبری : نکته های ضروری برای دندانپزشکان
ادامه خبر ...

آیا آبریز ش بینی هنگام دندان در آوردن در کودکان نرمال است ؟

برخی از مردم اعتقاد دارند که دندان درآوردن در کودکان می تواند باعث نشانه هایی مانند آبریزش بینی،طب،درد، کج خلقی و مشکلات خواب شود. هرچند مطالعات علمی در این رابطه به طور کامل این نشانه ها را اثبات نکرده است.
گروه خبری : دانش و تکنولوژی
ادامه خبر ...

نهمین کنگره سالانه ملی انجمن دندانپزشکی ایران

شیراز _ نهمین کنگره سالانه ملی انجمن دندانپزشکی ایران 23 تا 25 آبان در شیراز برگزار می شود.
گروه خبری : نمایشگاه ها و کنگره های دندانپزشکی
ادامه خبر ...

ارتباط بین ویتامینD ، سلامت لثه و دیابت

مطالعات اخیر ارتباط بین عفونت لثه ، کمبود سطح ویتامین D و دیابت را نشان میدهد. این مقاله اولین مطالعه درباره تاثیر التهاب لثه و کمبود ویتامین D بر دیابت می باشد.
گروه خبری : سلامت دهان و دندان
ادامه خبر ...

لیست تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی طیف وسیعی از رشته مهندسی پزشکی را دربر میگیرد. ما تصمیم داریم تا با یاری خداوند متعال شما را با تجهیزات دندانپزشکی آشنا کنیم. در این مطلب شما به عنوان یک مهندس پزشک با اکثریت تجهیزات دندانپزشکی آشنا می شوید.
گروه خبری دانش و تکنولوژی
ادامه خبر ...

علت به وجود آمدن برآمدگی در دهان چیست؟

به وجود آمدن برآمدگی در سقف دهان ممکن است آزار دهنده باشد به ویژه زمانی که به سرعت رفع نشود. بیشتر برآمدگی های به وجود آمده در سطح بدن به سرعت درمان میشوند اما برخی از این برآمدگی ها نشان دهنده ی یک شرایط جدی و اساسی است.
گروه خبری سلامت دهان و دندان
ادامه خبر ...

عوارض درمان نادرست ایمپلنت-نارضایتی برخی بیماران

یک متخصص جراحی و درمان بیماری‌های لثه و ایمپلنت، گفت: درمان نادرست در ایمپلنت سبب عوارض مختلفی همچون ایجاد نمای نازیبا، از بین رفتن استخوان‌های اطراف ایمپلنت و تحلیل لثه می‌شود.
گروه خبری سلامت دهان و دندان
ادامه خبر ...

بحران در بازار دندانپزشکی-وزارت بهداشت بیشتر از تحریم اذیت می کند

نمایندگان صنف تجهیزات و مواد دندانی و شرکت های تولیدکننده و واردکننده، با اشاره به معضلات ارز 4200تومانی، بحرانی شدن بازار دندانپزشکی را متوجه سیاست های نادرست وزارت بهداشت می دانند.
گروه خبری گزارش‎های روز
ادامه خبر ...

سندرم جنینی الکل چیست و چگونه بر مغز تاثیر می‌گذارد؟

این امکان وجود دارد که برخی کودکان که داخل رحم در معرض الکل قرار گرفته بودند تنها برخی از این ویژگی‌های ظاهری در آن‌ها ایجاد شود.
گروه خبری مادر و کودک
ادامه خبر ...