local_grocery_store

مقالات و کتابهای ریشه کانال

keyboard_arrow_right بازگشت به لیست گروه های مقالات

Lasers in Root Canal Sterilization

Publish: 2013
Language: English
Pages: 5
در این مقاله مروری بر استفاده لیزر در پاکسازی ریشه کانال انجام شده است
Download

Investigation Of Microorganisms In Infected Dental Root Canals

Publish: 2006
Language: English
Pages: 7
هدف از انجام این مطالعه بررسی نوع میکروارگانیسم‎ها جدا شده از بافت‎های پالپ نکروز و درمان‎های اندودنتیکی شکست خورده در ریشه کانال‎های آلوده است. این آزمایش در بازه زمانی یکسال از نوامبر 2002 تا نوامبر 2003 بر روی 90 بیمار انجام شده است
Download

Multifaceted Use of ProRoot MTA Root Canal Repair Material

Publish: 2001
Language: English
Pages: 5
کلرید تری اکسید معدنی (MTA) یک ماده جدید است که اخیرا توسط FDA برای استفاده در درمان پالپ تایید شده است. گزارش شده است که MTA داراي قابلیت زیست سازگاری و انعطاف پذیری است. این گزارش، بررسی ویژگی های فیزیکی و بیولوژیکی MTA و تکنیک های بالینی تجمع مستقیم خمیر، تجدید و رفع درمان هیدروکسید کلسیم است. MTA ماده‌ای به شکل پودر است که باوجود رطوبت، ساختمان بلورینی پیدا می‌کند. هم اکنون از آن در درمان‌های جراحی پری‌اپیکال، درمان دندان‌های با ریشه باز و درمان پالپ زنده استفاده می‌شود.
Download

Evaluating the paper point technique for locating the apical foramen after canal preparation

Publish: 2009
Language: English
Pages: 5
علیرغم اینکه به طور رسمی در ادبیات اندودنتیتی مورد ارزیابی قرار نگرفته است، ادعاهای مربوط به پذیرش تکنیک نقطه کاغذ (PPT) در برآورد موقعیت فورامن آپیکال (AF) مطرح شده است. هدف ما بررسی تکرارپذیری و دقت PPT در برآورد موقعیت AF در یک گروه از بیماران دندانپزشکی بود.
Download

Microbiological Evaluation Of Infected Root Canals & Their Correlation With Pain

Publish: 2011
Language: English
Pages: 7
مقدمه و هدف: هدف از اين مطالعه، ارزيابي ميكروب بيوتين اندودوناتی دندان های انسانی بدون زنده ماندن خمير با ضايعات پری اپيكال قابل مشاهده توسط راديوگرافي و ارتباط آن با علايم درد قبل و بعد از عمل است. نتيجه گيري: با توجه به نتايج به دست آمده مي توان نتيجه گرفت که باکتري هاي Fusobacterium nucleatum و باکتري هاي گرم منفی با درد پيش از عمل مرتبط هستند. با توجه به درد پس از عمل، باكتري های شايع تر کوك گرم مثبت بودند.
Download

Measuring three apex-finders’ accuracy in determining root canal length

Publish: 2017
Language: English
Pages: 9
دستگاه اپکس لوکیتور یکی از دقیق ترین وپیشرفته ترین اپکس یابهای دنیاست که با توجه به دقت و کارایی در تعیین نقطه اپکس در تمامی شرایط خشک و مرطوب کانال همواره مورد رضایت و توصیه متخصصین برتر اندو می باشد.
Download

مقایسه چند دستگاه اپکس با هم

سال انتشار: 1396
زبان : فارسی
تعداد صفحات: 10
یک دستگاه اندازه‌گیری باید علاوه بر دقیق بودن، قابل اعتماد نیز باشد. این تحقیق به مقایسه قابلیت اعتماد اندازه‌گیری دو نشانگر 0.5 و اپکس با استفاده از دو دستگاه اپکس لوکیتور الکترونیکی (Electronic apex locators) مبتنی بر بهره امپدانسی می‌پردازد.
دانلود مقاله

مقایسه چهار برند مختلف سیلر برای پر کردن فضای خالی کانال ریشه

سال انتشار: 1397
زبان : فارسی
تعداد صفحات: 6
این تحقیق به بررسی چهار برند مختلف سیلر برای پر کردن کانالهای ریشه دندان می پردازد. در این تحقیق از دندان های کشیده شده استفاده شده است و برخی از این دندان ها دارای یک ریشه و برخی دیگر دارای چند ریشه بودند .
دانلود مقاله

بررسی تاثیرات محلول های آب رسان بر ناحیه اپیکالی که توسط سیلرها ی MTA Fillapex و Adseal پر شدند.

Publish: 2016
Language: English
Pages: 6
بعد از برداشتن لایه ی smear بیشترین میزان چسبندگی برای سیلرها در ناحیه ی کانال ریشه ایجاد خواهد شد. محلول های مخصوص شستشو می تواند به از بین بردن این لایه کمک کند هدف این مطالعه ارزیابی تاثیر 2 نوع ماده سیلر بر کانال ریشه ها می باشد.
Download
local_grocery_store سبد خرید شما بروزرسانی شد