local_grocery_store

مقالات و کتابهای روکش دندان

keyboard_arrow_right بازگشت به لیست گروه های مقالات

Advantages and Dısadvantages of E-MAX and Zırconıa Crowns

Publish: 2016
Language: English
Pages: 4
We will discuss the differences and make some suggestions relative to when and where Zircon dioxide and IPS E-max crowns are best suited and discuss about advantages and disadvantages of this two types of crowns.
Download

The Zirconia Ceramic: Strengths and Weaknesses

Publish: 2014
Language: English
Pages: 10
Metal ceramic restorations were considered the gold standard as reliable materials. Increasing demand for es-thetics supported the commercialization of new metal free restorations. A growing demand is rising for zirconia prosthe-ses. Peer-reviewed articles published till July 2013 were identified through a Medline (Pubmed and Elsevier). Emphasiz-ing was made on zirconia properties and applications. Zirconia materials are able to withstand posterior physiologic loads. Although zirconia cores are considered as reliable materials, these restorations are not problem free.
Download

Effects of Acid Treatment on Dental Zirconia

Publish: 2015
Language: English
Pages: 12
The aim of this study was to evaluate the effects of hydrofluoric (HF) acid, acetic acid, and citric acid treatments on the physical properties and structure of yttria-stabilized tetragonal zirconia polycrystal (Y-TZP) at ambient temperature. In total, 110 bar-shaped zirconia spec-imens were randomly assigned to 11 groups.
Download

Zirconia in fixed prosthesis. A literature review

Publish: 2013
Language: English
Pages: 8
Statement of problem: Evidence is limited on the efficacy of zirconia-based fixed dental prostheses. Objective: To carry out a literature review of the behavior of zirconium oxide dental restorations. Material and Methods: This literature review searched the Pubmed, Scopus, Medline and Cochrane Library da-tabases using key search words “zirconium oxide,” “zirconia,” “non-metal restorations,” “ceramic oxides,” “ve-neering ceramic,” “zirconia-based fixed dental prostheses”. Both in vivo and in vitro studies into zirconia-based prosthodontic restoration behavior were included.
Download

روش های استفاده از نخ زیر لثه

سال انتشار: 1396
زبان : انگلیسی
تعداد صفحات: 5
جابه جا کردن لثه عملی است که برای ایجاد فضای کافی میان خط لثه و بافت لثه انجام می گیرد که در این صورت می توان حجم کافی از مواد قالب گیری را در این ناحیه تزریق کرد. کنترل کردن رطوبت در ناحیه sulcus لازم و ضروری است. روش های کنترل بافت لثه برای قالب گیری بسیار متنوع است و به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شود. هدف این تحقیق تحلیل میزان عقب کشیدن لثه با روش های مختلف است. متودولوژی و مواد: تحقیق ما مطالعات و مقالات 4 سال گذشته را مورد بررسی قرار داده است و بدین منظور کلمات کلیدی retraction cord را در اینترنت سرچ کردیم و در این زمینه 115 مقاله به طور کلی یافت شد. نتایج کلی بررسی روش های مختلف بالا کشیدن لثه برای قالب گیری مشخص کرد که روش استفاده از نخ زیر لثه retraction cords مقدار قابل توجهی از لثه را بالا می برد و به عنوان یک روش کلاسیک و موثر شناخته شده است. نتایج: این مطالعه نشان داد که بیشتر متد ها موثر هستند و فضای کافی برای قالب گیری را ایجاد خواهند کرد اما هر کدام از این متد ها معایب خاص خود را دارند. بررسی تمام این روش ها نشان داد که به طور قطعی نمی توان تعیین کرد که کدام روش بر سایر روش ها برتری دارد زیرا انتخاب این روش ها بستگی به شرایط بیمار دارد اما به طور کلی استفاده نخ زیر لثه یک روش مطلوب محسوب می شود چون مزایای بسیاری نسبت به دیگر روش ها دارد.
دانلود مقاله

بررسی و آزمایش دقیق دو نوع دستگاه اپکس لوکیتور به منظور سنجیدن میزان عملکرد و دقت این دو دستگاه در اندازه گیری کانال ریشه با وجود محلول های شستشو ی داخل کانال

سال انتشار: 1397
زبان : انگلیسی
تعداد صفحات: 6
پیشینه تحقیق: تمیز کردن و شکل دادن به کانال ریشه ی دندان نیازمند به محلول های شستشوی متنوع می باشد . سوالی که در اینجا مطرح هست این است که آیا محلول های شستشو می توانند بر عملکرد دستگاه های اپکس لوکیتور تاثیر بگذارند. هدف این تحقیق مقایسه میزان دقت دو نوع دستگاه اپکس با نام های تجاری Root zx و i-Root می باشد. روش تحقیق: هشت دندان کشیده شده و تک ریشه در این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفت. دندان ها از ناحیه cement enamel junction (CEJ) تقسیم شدند و طول واقعی و دقیق ریشه مشخص شد. سپس به وسیله ی i-Root و Root ZX طول کانال اندازه گیری شد و محلول هایی که شامل 9 %سالین، 3%سدیوم هیپوکلرید (Na ocl) و 2 % کلرهگزیدین دیگلوکونیت (CHV) و %17 اتیلن دیامنت (EDTA) می باشند و برای این آزمایش مورد استفاده قرار گرفتند. آزمایشات و داده های بدست آمده از دستگاه i-Root و Root zx با طول واقعی کانال مقایسه شد و روش های آماری post HOC test turkey’s برای انجام این آزمایشات مورد استفاده قرار گرفت. نتایج: این تحقیق نشان داد که هر دو دستگاه توانایی یکسانی در اندازه گیری طول کانال دارند و محلول های شستشوی کانال مانند سالین Nacl، chlorhexidine و EDTA در کانال ریشه در دقت اندازه گیری طول کانال در دستگاه i-Root و Root zt (p<0/36) تاثیر گذاشت. اما تاثیرات کلینیکی چشم گیری مشاهده نشد. نتیجه گیری: دستگاه i-Root و Root zx به صورت دقیق و مطمئن طول کانال ریشه را اندازه گیری می کنند و محتویات داخل کانال بر این دقت این دستگاه ها تاثیر منفی نمی گذارند.
دانلود مقاله

مروری بر باندینگ دندان

سال انتشار: 1394
زبان : انگلیسی
تعداد صفحات: 4
پر کننده کانال برای دندان های آسیب دیده باعث به وجود آوردن اتصال بین شکاف دیواره های داخلی دندان ها و شکاف های ایجاد شده در بین مواد پر کننده دندان می باشد. عایق نشدن کامل دندان ها و نفوذ پذیری ناحیه ی پالپ دندان به علت عدم اتصال و پیوستگی این مواد پرکننده می باشد. این گونه مشکلات با درمان ناحیه پالپ دندان به طور قابل ملاحظه ایی کاهش پیدا می کنند و عملکرد عاج دندان نیاز به بررسی و شناخت بیولوژیکی مکانیزم دندان دارد. عاج دندان یک بخش اصلی و مهم دندان می باشد که به وسیله سلول های دندان (سلول های عاج ساز) شکل گرفتند که در ماتریکس های کلاژن قرار دارند و از سمت مرکز به سمت کانال پالپ قرار گرفته اند. فرایند سیتوپلاسم در سطح نقاط مختلف کانال های دندان گسترده شده است که سلول های دندانی در آنجا وجود دارد. در طی پیدایش و رشد دندان ها کانال های دندان به هم فشرده و نزدیک می شوند. حجم عاج دندان در ناحیه پالپ کمتر از ناحیه ی عاج و مینای دندان می باشد. همسو بودن کانال های ریشه دندان به سمت پالپ دندان می تواند تاثیرات عمیقی بر ساختار و عملکرد عاج دندان داشته باشد. هر کدام از کانال های دندان در ناحیه DEJ قرار گرفتند و شکل آنها مانند یک مخروط برعکس می باشند که قطر آن ها بین (0.5 to 0.9 MM) می باشد که این کانال ها در ناحیه ی پالپ قطرشان افزایش می یابد و به میزان (3 to 2 MM) می رسد. افزایش قطر کانال درناحیه عمقی عاج دندان و امتداد آن در قسمت پالپ باعث افزایش نفوذ پذیری در نقاط عمقی دندان ها می گردد.
دانلود مقاله
local_grocery_store سبد خرید شما بروزرسانی شد