لوگو آزادمد Logo azadmed

آزادمد؛ فروشگاه تخصصی مواد و تجهیزات دندانپزشکی

جدیدترین و پربازدیدترین اخبار

عارضه سر به جلو در بین دندانپزشکان
عارضه سر به جلو در بین دندانپزشکان

در پوسچر استاندارد. ستون فقرات قوس های طبیعی دارد. این حالت باعث اعمال کمترین میزان استرس و استرین به بدن شده و شرایط را برای بیشترین کارایی بدن فراهم می آورد. در بین تمام پستانداران انسان اقتصادی ترین مکانیزم ضد جاذبه را در حالت ایستاده دارد. در واقع انرژی مصرف شده برای حفظ چنین وضعیت مشکلی بسیار اقتصادی است. به طور طبیعی قفسه سینه وفقرات پشتی در وضعیتی قرار دارند که ارگان های تنفسی بتوانند به طور بهینه کار کنند. سر به حالت صاف و متعادل قرار می گیرد طوری که کمترین فشار ممکن به عضلات گردن وارد شود.

نسل تازه ویروس کرونا چیست و چقدر خطرناک است؟
نسل تازه ویروس کرونا چیست و چقدر خطرناک است؟

<p class=text-justify>نسل تازه‌ای از ویروس کرونا یا کرونا ویروس در منطقه‌ای از چین شیوع پیدا کرده که تا کنون جان ده ها نفر را گرفته است. مقامات چین از مردم این کشور خواسته‌اند به شهر ووهان، محل انتشار این ویروس، سفر نکنند و به ساکنان شهر هم توصیه کرده‌اند در شهر بمانند. تا کنون ابتلای هزاران نفر به این ویروس گزارش شده است. به غیر از چین مواردی دیگری از ابتلا به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا هم مشاهده شده است. کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در حال بررسی این موضوع هستند که آیا بیماری جدید تهدیدی در سطح جهانی است و آیا سرعت و سهولت گسترش این بیماری در حدی است که اعلام وضعیت اضطراری و محدودیت سفرهای بین‌المللی را موجه جلوه دهد یا نه.</p>

کاربرد آمالگام و کاربردهای  آن
کاربرد آمالگام و کاربردهای آن

آمالگام گرچه به علت عدم زیبایی امروزه مورد پسند بیماران نیست، اما همچنان به دلیل استحکام خوب، ماندگاری بالا، سیل ثانویه مناسب و سهولت در کاربری در بسیاری از ترمیم‌ها استفاده می‌شود. آمالگام یک آلیاژ فلزی متشکل از جیوه، نقره، قلع، مس و کمی روی است، (البته در آمالگام‌های امروزی روی حذف شده) که مخلوط به‌دست آماده از ترکیب این مواد استحکام مناسبی برای ترمیم دارد. قبل از رسیدن به نکات کاربردی شاید بد نباشد توضیحاتی به زبان ساده درباره آمالگام بخوانیم.

local_grocery_store